Wyspa Bornholm na wakacje

Wyspa Bornholm różni się od reszty Danii. Poczujesz to z chwilą, gdy postawisz stopę na jego skalistej ziemi.  Ciesz się słońcem – jest go tu więcej niż gdzie indziej w Danii – na klifowym wybrzeżu ze wspaniałym widokiem największych ruin zamku Hammershus, lub pojedź rowerem przez Almindingen. Bornholm to piaszczyste plaże, klify i lasy.

Szybko promem na Bornholm: Połączenia promowe na Bornholm ...

 

Niekończące się plaże, lasy, wydmy, malutkie miasteczka i wioski rybackie, wrzosowiska, jeziora, wąwozy i bagna, wapienne i piaskowcowe zagrody. Wszędzie można znaleźć ślady historii, w szczególności jedyne w swoim rodzaju rotundowe kościoły obronne. Spotkamy tam również nie tylko roślinność północy ale także zobaczymy dojrzewające figi, morwy oraz winorośl. Więcej informacji ...

 

Mapa Bornholmu

Domy i apartamenty wakacyjne na Bornholmie - rezerwacja on-line

 

Gwarancja najlepszej ceny
Tutaj rezerwujecie Państwo z całą pewnością po okazyjnych cenach: Od zaraz obowiązuje gwarancja najlepszej ceny na wszystkie oferowane obiekty wakacyjne, wszystkie terminy podróży i nawet na oferty specjalne!
Rezerwacja online ...

Będą na Bornholmie, warto wybrać się na dwie maleńkie wysepki, Christianso i Frederikso, liczące około stu mieszkańców. Nie ma tam jednak żadnych większych zwierząt ani samochodów. Wyspy są ufortyfikowane i pozostają pod zarządem duńskiego Ministerstwa Obrony.

Aktualna pogoda na Bornholmie i prognoza pogody

 

Pogoda na Bornholmie

Bornholm ma wiele przydomków, z pewnością zasłużył też na miano „wyspa artystów”. Specyficzna atmosfera, niezwykłość krajobrazów, znakomite światło i wreszcie obfitość surowców, które mogą być przedmiotem obróbki, przyciągnęły tu rzesze twórców, również z zagranicy. W niewielu miejscach Europy znajdziesz tylu artystów – rzeźbiarzy, projektantów biżuterii, szkła, co na Bornholmie, prawdziwej perle Bałtyku.

Video: Podróż helikopterem nad Bornholmem

Bornholm zdobył już stałe miejsce wśród wakacyjnych wojaży Polaków. Wprawdzie turyści odwiedzają wyspę głównie w lipcu i sierpniu, jednak rośnie grupa turystów zainteresowanych pobytem poza sezonem, gdy Bornholm nabiera szczególnego, nieco nostalgicznego uroku. Dodatkowym atutem posezonowego wypadu na Majorkę Północy są znacznie niższe koszty pobytu, spokój i... ciekawe wydarzenia, których zwłaszcza wczesną jesienią tu nie brakuje.


Największe atrakcje Bornholmu - magazyn online ...

Bornholm - Fakty

Powierzchnia wyspy: 588km²
Ludność: 41,800 (2011)
Stolica: Rønne
Lotnisko: Rønne
połączenia promowe Rønne:
Køge (Kopenhaga) 
Ystad (Szwecja)
Sassnitz (Niemcy, wyspa Rugia)
Swinoujscie (Polska - przez Ystad)

Rejsy promowe na Bornholm możliwe są z portów polskich - z Kołobrzegu, ze Świnoujścia via Ystad/Szwecja oraz bezpośrednio z portu niemieckiego Sassnitz (wyspa Rugia)
Więcej informacji ...

Share this page