Północna Zelandia i okolice Kopenhagi

Wyspa Zelandia to nie tylko Kopenhaga.
Północna Zelandia jest od stuleci miejscem letniego wypoczynku dla członków rodziny królewskiej. Dlatego w tej okolicy znajdują się barokowy pałac Fredensborg, okazały zamek Frederiksborg i zamek Hamleta Kronborg. Można tu zobaczyć i przeżyć znacznie więcej. Witamy w Północnej Zelandii.

 

 
 

Duńska Riwiera

Odwiedź tzw. Duńską Riwierę, usłaną przepięknymi, spokojnymi plażami, położoną w zasięgu krótkiej przejażdżki samochodem z Kopenhagi. Znana, widokowa trasa Strandvejen prowadząca wzdłuż wybrzeża na północ od Kopenhagi  raz za razem odsłania rozległe, urokliwe plaże, będące jednym z najbardziej popularnych celów podróży wakacyjnych w Danii.

Mapa Północnej Zelandii

Urlop nad morzem w duńskim stylu

Zobacz istny park rozrywki duńskich królów i królowych – region jest usiany zamkami i parkami królewskimi o fascynującej historii. W regionie Północnej Zelandii znajdują się także jedne z najbardziej znanych muzeów i galerii w Danii. Może Muzeum Sztuki Nowoczesnej Louisiana jest ciekawą propozycją właśnie dla Ciebie! Dla miłośników i rzeźbiarstwa, wspaniała okazja z zapoznaniem się ze sztuką XX wieku.

Na rowerze po Królewskiej Północnej Zelandii

Video: Królewska Północna Zelandia

Północna Zelandia to niezwykle malowniczy region, otoczony niemal ze wszystkich stron wodą,  naznaczony licznymi jeziorami i lasami. Łatwo się tam dostać a już po dotarciu na miejsce można przekonać się jak mnóstwo możliwości obcowania z naturą oferuje.

Do Północnej Zelandii należy piękne wybrzeże tzw. Duńska Riwiera. Tutaj znajduje się również muzeum  Louisiana i dom pisarki Karen Blixen. Wzdłuż 300 km linii brzegowej leżą same perełki: miasteczka Sletten, Taarbek, Humlebek, Hornbek, Gilleleje i inne. Północna Zelandia jest od stuleci miejscem letniego wypoczynku dla członków rodziny królewskiej.

Share this page