DANIA rowery. Wakacje rowerem w Danii

Rower to chyba idealny środek lokomocji do poruszania się po Danii. Jazda na rowerze zapewnia nam to, czego tak brakuje w codziennym życiu: ruchu na świeżym powietrzu.

Najwyższy punkt w Danii ma zaledwie 170 metrów nad poziomem morza. W łagodnym duńskim krajobrazie nie ma wzgórz, na które nie dałoby się wjechać po prostu pedałując, a jest to tylko jeden z powodów, dla których Dania jest wymarzonym krajem dla rowerzystów.

Nie bez powodu Bornholm jest nazywany rajem dla rowerzystów.
235 kilometrów ścieżek rowerowych, wyznaczonych z daleka od ulicznego ruchu, zadowoli nawet najbardziej wybrednych amatorów tego sportu.

Marzysz o wspaniałych wakacjach na rowerze, pełnych wrażeń i wspomnień, które będzie można zabrać do domu? Wiele rodzin stwierdziło, że ich pierwsza – i ostatnia – wakacyjna wyprawa rowerowa zakończyła się kłótniami, zmęczeniem i nie okazała się wcale przyjemna. Jeśli należysz do tych, którzy próbowali i niezbyt im się udało lub nie odważyli się na taką wyprawę, oto kilka użytecznych wskazówek, jak zaplanować udane wakacje na dwóch kółkach.

Oznakowanie dróg rowerowych w Danii

Sprzęt rowerowy         

Mapy rowerowe         

Video: DANIA - kochamy rowery

W Kopenhadze do dyspozycji jest 3,5 tys. bezpłatnych rowerów, które stoją w 125 oznaczonych miejscach. Sposób ich użycia jest taki sam jak koszy w polskich supermarketach: wrzucamy kaucję w wysokości 20 DKK i odbieramy ją przy zwrocie roweru. Można z nich korzystać, tylko i wyłącznie w granicach miasta.

Zarówno niemowlęta, jak i małe dzieci można bezpiecznie przewozić na rowerze. Dla najmłodszych dobrym rozwiązaniem będzie przyczepka, zwłaszcza gdy wybierasz się na wyprawę z dwojgiem dzieci i bagażem.

Wyspa Møn to klejnot dla odkrywców południowo-wschodniej Danii

10 000 kilometrów dróg rowerowych

11 ogólnokrajowych tras rowerowych w Danii

Jeśli masz zamiar jechać rowerem z bagażem, powinieneś zainwestować w sakwy, a może i w przyczepkę. Oprócz sakw można umieścić z tyłu dużą torbę, na przykład na śpiwór, materac i namiot.

Widok mieszkańców Kopenhagi o poranku na ścieżkach rowerowych, już od dawna jest stałym elementem krajobrazu miasta. Popularność takiego środka transportu przynosi korzyści zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia i witalności samych mieszkańców.

Share this page