Zelandia Zachodnia

Ta część Zelandii może się poszczycić dwoma niewątpliwymi atrakcjami. Pierwsza z nich to wspaniałe zamki, druga to imponujący most przez cieśninę Mały Bełt, łączący Zelandię z Fionią. Region wokół miejscowości Skelskor nazywany jest „Krainą Hansa Christiana Andersena”. Powodem są wspaniałe pałace oraz rezydencje, w których często gościł bajkopisarz.

 

Muzeum Łodzi Wikingów w Roskilde, położone nad brzegiem malowniczego fiordu, jest miejscem niezykłym, jednym z nielicznych tego typu miejsc na świecie.

W kręgu zainteresowania Muzeum znajduje się wszystko, co związane z podróżami, żeglowaniem i budowaniem łodzi w okresie, gdy Skandynawię zamieszkiwali Wikingowie. Więcej informacji ...

Mapa Zachodniej Zelandii

Domy i apartamenty wakacyjne w Zelandii Zachodniej

 

Gwarancja najlepszej ceny
Tutaj rezerwujecie Państwo z całą pewnością po okazyjnych cenach: Od zaraz obowiązuje gwarancja najlepszej ceny na wszystkie oferowane obiekty wakacyjne, wszystkie terminy podróży i nawet na oferty specjalne!
Rezerwacja online ...

Katedra Roskilde to gotycko-romańska katedra znajdująca się w Roskilde na Zelandii. W Katedrze znajdują się groby 38 królów duńskich, między innymi króla Haralda Sinozębego. Katedra była inspiracją dla gotyckiego budownictwa sakralnego w całej Skandynawii. Od końca średniowiecza katedra była mauzoleum rodu królewskiego i od czasów Chrystiana II Oldenburga chowani są tu wszyscy duńscy monarchowie. Roskilde uznawane jest za duchowe centrum historii chrześcijańskiej Danii. Roskilde znajduje się 25 minut drogi od Kopenhagi.

Roskilde Festival to muzyczna impreza cykliczna. Jeden z największych festiwali muzyki rockowej o charakterze międzynarodowym. Jest festiwalem niezależnym i niekomercyjnym organizowanym przez The Roskilde Festival Charity Society.
Pierwszy festiwal odbył się w 1971 i wystąpiły w nim 32 zespoły głównie z Danii. W 2012 liczba zespołów przekroczyła 175, a wśród nich można znaleźć wielkie gwiazdy światowego rocka. Roskilde Więcej informacji ...

Ta część Zelandii może się poszczycić dwoma niewątpliwymi atrakcjami.

Share this page