Jutlandia Południowa

Jest to kraina o pięknych, zróżnicowanych krajobrazach od płaskich żuław na zachodnim wybrzeżu po fiordy na północy. To tutaj położony jest również Legoland oraz Park Lwów w Givskud. Atrakcją samą w sobie jest miasto Kolding - ośrodek kultury i sztuki; znajdują się tutaj jedne z najznakomitszych muzeów Danii i wspaniałe restauracje. Region ten odznacza się malowniczym, pagórkowatym krajobrazem, urozmaiconymi fiordami i piaszczystymi plażami. Sercem regionu jest średniowieczne miasteczko Vejle, zaś magnesem przyciągającym turystów leżący nieopodal Legoland.

Królową duńskich Wysp Północnofryzyjskich jest Rømø. To wyłączne dzieło morza i wiatru – wyspa zbudowana jest z drobnoziarnistego piasku, nie ma tu kamieni. Jej stałą załogę tworzy zaledwie 700 mieszkańców, ale latem siły te wzmacnia turystyczna dywizja złożona z około 10.000 gości. Celowo nie tworzono tu większej liczby miejsc noclegowych.

Mapa Południowej Jutlandii

Domy wakacyjne w Południowej Jutlandii - rezerwacja online

Gwarancja najlepszej ceny
Tutaj rezerwujecie Państwo z całą pewnością po okazyjnych cenach: Od zaraz obowiązuje gwarancja najlepszej ceny na wszystkie oferowane obiekty wakacyjne, wszystkie terminy podróży i nawet na oferty specjalne!
Rezerwacja online ...

Z wyglądu przypomina kalderę wygasłego wulkanu. Mandø – wyspa, której mieszkańcy  od  tysiąca  lat  zmagają  się  z żywiołem. I dziś  nie  jest  lekko:  prowadzący ku niej trakt dwukrotnie w ciągu doby  zakrywa  przypływ –  przeciętnie różnica  poziomów  wynosi  1,7 metra.Podczas  odpływu  da  się  tu  dojechać samochodem czy rowerem, choć najlepsza
jest… przejażdżka traktorem!

Video: Buggykiting na największej plaży Europy

Play Video

Mała wyspa Fanø należy do archipelagu Wysp Fryzyjskich, na której zachwyca urozmaicona przyroda: biel i zieleń wydm, szerokie plaże, płaskie tereny odpowiednie do marszu, rzeki i szerokie łąki, jeziorka, rzadkie gatunki roślin. Na Fanø można dostać się w 12 minut, korzystając z promu FanøFærgen, kursującego z pobliskiego Esbjergu.

Video: Park rozrywki LEGOLAND

Jutlandia Południowa - Fakty

Największe miasto: Kolding
Lotnisko: Sønderborg
Połączenia promowe: 
Røme/Havneby (Niemcy)
Odległość (Kopenhaga):
Kolding (230km)
Ribe (282km)
Sønderborg (229km) 

Share this page