Zachodnia Jutlandia - perła Morza Północnego

Przyzwyczajeni postrzegać Danię jako mało urozmaiconą, płaską krainę, możemy być mile zaskoczeni mnogością atrakcji, jakie oferuje nam Jutlandia. Zachodnia jej część jest wyjątkowa pod wieloma względami. Może warto przekonać się o tym podczas wakacji?
Z jednej strony typowe duńskie miasteczka, sielankowe, ukształtowane przez lądolód krajobrazy, z drugiej zaś miejsce ścierania się ze sobą dwóch żywiołów: lądu i morza, miejsce przenikania historii i kultury w połączeniu z nadzwyczajnymi warunkami naturalnymi. To miejsce, które długo pozostaje w pamięci każdego, kto przybył tu choć raz.

Z wyglądu przypomina kalderę wygasłego wulkanu. Mandø – wyspa, której mieszkańcy  od  tysiąca  lat  zmagają  się  z żywiołem. I dziś  nie  jest  lekko:  prowadzący ku niej trakt dwukrotnie w ciągu doby  zakrywa  przypływ –  przeciętnie różnica  poziomów  wynosi  1,7 metra.Podczas  odpływu  da  się  tu  dojechać samochodem czy rowerem, choć najlepsza
jest… przejażdżka traktorem!

Mapa Zachodniej Jutlandii

Domy wakacyjne w Zachodniej Jutlandii - rezerwacja online

Gwarancja najlepszej ceny
Tutaj rezerwujecie Państwo z całą pewnością po okazyjnych cenach: Od zaraz obowiązuje gwarancja najlepszej ceny na wszystkie oferowane obiekty wakacyjne, wszystkie terminy podróży i nawet na oferty specjalne!
Rezerwacja online ...

Królową duńskich Wysp Północnofryzyjskich jest Rømø. To wyłączne dzieło morza i wiatru – wyspa zbudowana jest z drobnoziarnistego piasku, nie ma tu kamieni. Jej stałą załogę tworzy zaledwie 700 mieszkańców, ale latem siły te wzmacnia turystyczna dywizja złożona z około 10.000 gości. Celowo nie tworzono tu większej liczby miejsc noclegowych.

Mała wyspa Fanø należy do archipelagu Wysp Fryzyjskich, na której zachwyca urozmaicona przyroda: biel i zieleń wydm, szerokie plaże, płaskie tereny odpowiednie do marszu, rzeki i szerokie łąki, jeziorka, rzadkie gatunki roślin. Na Fanø można dostać się w 12 minut, korzystając z promu FanøFærgen, kursującego z pobliskiego Esbjergu.

Najwspanialszym na  świecie przykładem obszaru wattowego jest Fryzja –  kraina obejmująca wybrzeże  i wyspy wschodniego fragmentu Morza Północnego, określanego mianem Morza Wattowego, po duńsku – Vadehavet.

Park Safari zajmuje ponad 60 hektarów powierzchni, na której możecie Państwo spotkać ponad 1000 gatunków dzikich zwierząt, wśród nich wspaniałe stado lwów, żyrafy, zebry, bizony, a nawet strusie. Park można zwiedzać własnym samochodem. Została otwarta nowa część Parku – Wyspa Goryli.

Share this page