Ogrody Tivoli w Kopenhadze

Tivoli w Kopenhadze
Ogrody Tivoli – położony w centrum Kopenhagi park rozrywki, jedna z największych atrakcji turystycznych Danii. W parku są karuzele, kolejki górskie, akrobaci, muzykanci, tancerze i aktorzy odgrywający sceny z bajek Andersena. W kwietniu 2013 roku Tivoli rozpoczyna 171 sezon swojej działalności, wypełnionej zabawą i radością. W sezonie park oferuje koncerty, królewską pantomimę oraz VERTIGO - nową, interaktywną podniebną przejażdżkę dla wszystkich spragnionych wysokiej dawki adrenaliny.

Vertigo - nowa porcja wrażeń w Tivoli

Park rozrywki Tivoli udostępnia VERTIGO - nową, interaktywną podniebną przejażdżkę dla wszystkich spragnionych wysokiej dawki adrenaliny. 
Najnowsza atrakcja jest jednocześnie najszybszym tego typu urządzeniem w Europie Północnej.
Teraz każdy z gości może zasiąść za sterami jednego z dwóch samolotów, które na specjalnej konstrukcji złożonej z dwóch długich, osadzonych niezależnie na wysokiej wieży skrzydeł, rozpędzają się do prędkości 100km/h, wykonując jednocześnie obroty o 360º w każdym kierunku. Prawdziwą frajdę sprawia możliwość własnoręcznego sterowania ruchami „samolotu”, kiedy uczestnik przejażdżki może poczuć się jak najprawdziwszy pilot.
Taki nietypowy „lot” z pewnością obudzi niedostępne na co dzień pokłady emocji i sprawi, że będziecie drżeć, krzyczeć i śmiać się jednocześnie!

Tivoli zaprasza na najwyższą na świecie karuzelę

Park Tivoli, który bez wątpienia jest jedną z dziesięciu największych atrakcji miasta, znajduje się zaledwie kilka minut spaceru od Placu Ratuszowego w centrum Kopenhagi.
Możemy skorzystać z tradycyjnych form rozrywki, np. oryginalnego teatru pantomimy, którego historia sięga 1874 r., albo zdecydować się na coś bardziej nowoczesnego, np. ekscytujący przejazd na The Deamon, czyli robiącą trzy pętle kolejką roller-coaster, lub na zjazd z wieży The Golden Tower, z której rozpościera się fantastyczny widok i z której bardzo szybko zjeżdżamy w dół, lub spróbować The Monsoon – niech moc będzie z wami! Niebywałą atrakcją jest Star Flyer [Gwiezdny pojazd] - nowoczesna karuzela typu chairoplane. Urządzenie ma wysokość 80 metrów i jest najwyższą tego typu konstrukcją na świecie. Przejażdżka Star Flyerem [Gwiezdnym pojazdem] dostarcza zarówno przeżyć charakterystycznych dla klasycznego chairoplane, polegających na wywracaniu żołądka do góry nogami, jak i dodatkowej rozrywki, jaką jest podziwianie widoków z lotu ptaka.
Ozdoby Star Flyera (Gwiezdnego pojazdu) , na które składają się modele planet, kwadranty, teleskopy, znaki zodiaku i symbole astronomiczne, nawiązują do teorii budowy Układu Planetarnego przedstawionej przez duńskiego astronoma Tycho de Brahe (1546-80).

Koncerty rokowe i muzyka poważna

Interesujące formy rozrywki znajdą tu zarówno osoby młode, jak i starsze – co piątek odbywają się koncerty rockowe na wolnym powietrzu, natomiast w Sali Koncertowej Tivoli, gdzie tylną ścianą foyer jest gigantyczne akwarium, można posłuchać muzyki klasycznej lub obejrzeć balet oraz przedstawienia w wykonaniu zagranicznych artystów. Tivoli jest miejscem wyjątkowym – starym i tradycyjnym a także nowym i innowacyjnym.

Muzyka klasyczna na światowym poziomie

Sala Koncertowa Tivoli zaprasza na najwspanialszą światową muzykę wykonywaną przez muzyków duńskich oraz międzynarodowe gwiazdy. W trakcie wielu wieczorów odbywają się koncerty orkiestry symfonicznej występującej na stałe w Tivoli, także osoby zainteresowane muzyką klasyczną powinny zapoznać się z programem na stronie internetowej www.tivoligardens.com

Sceneria, ogrody i rozrywka

Park wciąż oferuje wszystko to, czego turysta oczekuje od bajkowego ogrodu: 40 restauracji, 26 atrakcji w parku rozrywki, 400 000 kwiatów, 110 000 lamp, 150 koncertów, pokazy artystyczne, Tivoli Boys Guard oraz międzynarodowe gwiazdy.
Tivoli w Kopenhadze to park rozrywki oferujący swym gościom, obok działalności kulturalnej, wesołe miasteczko, restauracje, piękne ogrody i wieczorne iluminacje.
Odwiedzając Tivoli trzeba koniecznie zarezerwować sobie czas na podziwianie jego scenerii i cieszenie się panującą w nim atmosferą. Park zaprojektowano w 1843 r. na terenie, który zajmowały wtedy zachodnie fortyfikacje Kopenhagi, dlatego też w Tivoli do dnia dzisiejszego można natknąć się na ślady historii. Przykładem może być jezioro, które jest pozostałością po otaczającej miasto fosie. W maju można podziwiać 80 000 kwitnących tulipanów, a przez cały sezon o doskonały wygląd ogrodów Tivoli dba 11 ogrodników.

Królewska scenografia

Pokazy tradycyjnej duńskiej pantomimy odbywają się w sezonie letnim prawie każdego wieczoru. Te urzekające balety wystawiane są w Tivoli od 1844 r. i nie można ich zobaczyć w żadnym innymi miejscu na świecie. Sam teatr, który pochodzi z 1874 r., jest najstarszym budynkiem w parku.
 

Najnowsze wiadomości na temat imprez w Tivoli można znaleźć na stronie www.tivoli.dk

 

Tivoli w pigułce

Rozrywka

Sala Koncertowa Tivoli Od maja do września

Szklana Sala Tivoli Od kwietnia do września. Codzienne pokazy pantomim .

Piątkowy koncert rockowy Każdy piątek o godz. 22.00

Orkiestry na żywo Codziennie przez cały sezon

Pokaz świateł Tivoli Cały sezon

Atrakcje w wesołym miasteczku Drewniana kolejka roller-coaster z 1914 r. Dwadzieścia pięć atrakcji w tym cztery kolejki roller-coaster.

Restauracje
Nimb
Wagamama Tivoli
The Paul
25 innych miejsc, gdzie można świetnie zjeść

Sceneria
Piękne ogrody
Efektowne oświetlenie
Akwarium Tivoli

Koniecznie należy odwiedzić:
Dom Nimb, w którym znajdują się:
restauracja Nimb
Nimb Herman
piwnica z winem
mikro-mleczarnia 

Share this page

W Kopenhadze do dyspozycji jest 3,5 tys. bezpłatnych rowerów, które stoją w 125 oznaczonych miejscach. Sposób ich użycia jest taki sam jak koszy w polskich supermarketach: wrzucamy kaucję w wysokości 20 DKK i odbieramy ją przy zwrocie roweru. Można z nich korzystać, tylko i wyłącznie w granicach miasta.

Największa na świecie kolekcja butelek w Browarze Carlsberga w Kopenhadze!

Carlsberg - browar na Górze Karla. W przekładzie z duńskiego „Carlsberg” znaczy „Góra Carla” (tj. Karola), co mówi nam już sporo zarówno o założycielu, jak i o wybranej przez niego lokalizacji. Jednak to nie Karol, lecz jego ojciec - Jacob Christian Jacobsen, na cześć syna, założył słynny dziś browar.

Widok mieszkańców Kopenhagi o poranku na ścieżkach rowerowych, już od dawna jest stałym elementem krajobrazu miasta. Popularność takiego środka transportu przynosi korzyści zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia i witalności samych mieszkańców.

Mieszkańcy Kopenhagi naprawdę lubią swoje miasto, ale nie tylko oni. Międzynarodowe czasopismo lifestyle'owe Monocle uznało Kopenhagę za najlepsze miasto na świecie, ponieważ po prostu „jest stworzona, aby w niej żyć”. Inne kwestie, na które czasopismo zwróciło uwagę, to ogromne zróżnicowanie obszaru metropolitalnego, ulice pełne rowerów, dobrze funkcjonujący system transportu miejskiego oraz troska o środowisko naturalne, co cieszy zarówno mieszkańców, jak i gości.