Wyspa Fionia - zielony ogród Danii

Wyspa, na której pejzaże składają się wiejskie zagrody z pruskim murem, kręte drogi ocienione rosochatymi wierzbami, czerwone malwy rosnące obok błękitnych okien, jest cała jakby wprost z baśni Andersena. To kraina łagodnych wzniesień, zamków i dworów, a także starych miasteczek o wąskich uliczkach.
Fionia połączona jest z Jutlandią mostem przerzuconym przez Mały Bełt (Lillebælt), a z Zelandią mostem na Wielkim Bełcie (Storebælt).

 
 

Najlepiej zachowany w Europie zamek renesansowy z fosą, zbudowany na palach dębowych w 1554 r. zaprasza nie tylko do wspaniałych komnat, ale i muzeum motorów, a także ogromnego labiryntu w ogrodach. Zamek i park otwarty dla publiczności.
Więcej informacji ...

 

Mapa Fionii

Domy i apartamenty wakacyjne na wyspie Fionia - rezerwacja online

Gwarancja najlepszej ceny
Tutaj rezerwujecie Państwo z całą pewnością po okazyjnych cenach: Od zaraz obowiązuje gwarancja najlepszej ceny na wszystkie oferowane obiekty wakacyjne, wszystkie terminy podróży i nawet na oferty specjalne!
Rezerwacja online ...

Pomiędzy duńskimi wyspami Zelandią i Fonią wisi jeden z najwspanialszych mostów świata. W ten sposób powstała najszybsza duńska droga ze wschodu na zachód, włączająca Skandynawię w europejski system autostrad, a zarazem kolei, bo po moście kursują również pociągi.

 

 

Trzecie co do wielkości miasto w Danii, swoją nazwę zawdzięcza pierwszemu centrum kultu Odyna - najpotężniejszego z bogów, władcy Walhalli. To tu urodził się jeden z najsłynniejszych bajkopisarzy na świecie - Hans Christian Andersen, po którym zostało wiele pamiątek, których nie da się nie zauważyć będąc w tym miejscu.

Fionia jest jedną z największych duńskich wysp i jest połączona mostami ze stałym lądem. Wyspa jest nazywana także „Ogrodem Danii”.

Wyspa Fionia: Fakty

Powierzchnia wyspy: 2,984km²
Ludność: 484,000 (2011)
Stolica: Odense
Lotnisko: Billund
Odległość (Kopenhaga):
Odense (167km)
Svendborg (193km)
Kerteminde (153km) 

Aktywny wypoczynek

Share this page